Počítat se dá ledacos – ať už na internetu prodáváte prakticky cokoliv, čas od času je fajn zákazníkům nabídnout nějakou tu slevu. Jistě, samotná existence takové akce je fajn – když ale máte na e-shopu i kalkulačku, s jejíž pomocí si člověk může spočítat, kolik že to vlastně ušetří, pravděpodobnost konverze se začne rapidně zvyšovat. Tedy pokud je vaše nabídka opravdu výhodná.

A pokud svým klientům nabízíte služby, nutnost počítání se ještě zvyšuje. Každý totiž chce mít představu o tom, kolik nakonec vlastně zaplatí. Jakákoli nejistota v tomhle směru pochopitelně kazí dobrý byznys.

Zní to logicky, ale umístit na web podobnou kalkulačku nemusí být vůbec jednoduché. Tedy pokud nejste ostřílený programátor nebo za tuhle jedinou funkcionalitu nechcete zaplatit klidně i několik desítek tisíc korun.

 

Smart matematické řešení přímo z Česka

Česká společnost EasySoftware si tak vytyčila jasný úkol – přijít s univerzálním řešením, které by pokrylo potřebu všech cenových kalkulaček najednou. První verze platformy Calculoid vyšla v roce 2017 a prakticky okamžitě se stala hitem. Dnes ji využívají malé i velké firmy ve Spojených státech, Kanadě nebo ve Velké Británii.

 

Calculoid.com

 

Na prvních třicet dní máte zdarma k dispozici zkušební verzi. Jinak Calculoid funguje na bázi klasického předplatného a vybrat si můžete ze tří placených plánů. Za 19 USD na měsíc (asi 442 korun) dostanete k dispozici dvě kalkulačky s limitem do dvou tisíc zobrazení měsíčně, za 39 USD (asi 609 korun) se potom limit návštěv posouvá na deset tisíc a kalkulačku můžete snadno propojit i s online platbami. Bude vám k tomu stačit například účet na PayPalu. Díky tomu můžete na Calculoidu vlastně postavit i jednoduchý internetový obchod.

 

Chytrá internetová kalkulačka mimo jiné usnadní vaši komunikaci s klientem a vy už nebudete muset odpovídat na jednotlivé dotazy o tom, kolik vlastně stojí taková a taková kombinace produktů. Mezi typické zákazníky platformy patří poskytovatelé či zprostředkovatelé finančních služeb a internetoví obchodníci. Aplikaci je ale na zakázku možné upravit i pro vaše individuální potřeby.