Jak probíhá focení 360° fotografií a k čemu jsou dobré? - Digitální agentura - Next Vision
27. 2. 2017

Jak probíhá focení 360° fotografií a k čemu jsou dobré?

Napadlo vás někdy, jak vznikají ty krásné čisté fotografie produktů? Jestli pouze stačí postavit produkty k bílé stěně a vyfotit? My vás teď společně s ARCgroup s. r. o., která patří ke špičce v ČR, necháme nahlédnout pod pokličku focení a vysvětlíme, proč se to vlastně vyplatí a že lze dosáhnout hezky vypadajících a hlavně použitelných výsledků.

Proč se vyplatí mít vlastní fotografie produktů?

Mnoho internetových obchodníků získává fotografie od svých dodavatelů a díky tomu tak mají stejný obsah jako celá řada dalších a přichází tak o originalitu obsahu. Zákazník se ale rozhoduje především na základě svých emocí, které mu obchodník a jeho obchod přináší. Fotografie jsou tak klíčovým faktorem při prodeji produktů, především těch dražších. Pokud jsou tedy fotografie vašich produktů mdlé a ve vašem potenciálním zákazníkovi nezanechají žádné pocity, na prodeje můžete pravděpodobně zapomenout.

Co jsou to 360° fotografie?

Ideálním řešením, jak produkty svým zákazníkům přenést co nejblíže a abychom přinesli co nejvěrnější pocit z reálného prostředí, jsou 360° fotografie. Zákazníkům tak dají pocit, jako kdyby stáli přímo v obchodě a produkt si prohlíželi ze všech úhlů. Zákazník si tak může představit, jak by například klimatizace vypadala v rohu kuchyně vedle okna nebo že kvůli kabelu by se spíše hodila do rohu bez oken.

Focení v 360° provedení je samo o sobě jedinečné a každý produkt typ nebo druh produktu se fotí jiným stylem a někdy je potřeba i do značné míry improvizovat. Než tedy finální výsledek v podobě plně funkční 360ky nalezneme na e-shopu, tak musí urazit dlouhou cestu.

Výhody 360 ° produktových fotografií

 • Přiblížíte produkt svému zákazníkovi.
 • Budete o krok napřed před konkurenčními obchody.
 • Zvýšení konverzního poměru.
 • Zákazník nebude tak často zboží vracet. Přesně totiž vidí, co kupuje.
 • Jednotlivé snímky lze využít i jako klasické produktové fotografie.
 • Skvěle fungují na všech typech zařízení a operačních systémů.
 • Fotografie jsou responzivní. 

Nevýhody

 • Tvorba je časově a finančně nákladná, pokud se rozhodnete fotky tvořit sami.
 • Produkty musíte dopravit do studia, kde dojde k focení.
 • Vkládání výsledných 360tek probíhá pomocí zdrojového kódu.
 • Heuréka a Zboží.cz zatím toto řešení plně nepodporují.
 • Řešení není vhodné pro všechny typy produktů (Například produkty, které nejsou zajímavé ze zadní strany).

Cesta 360° fotografií do vašeho e-shopu

Produkty nejdříve dorazí na focení v přepravních bednách. Následně se všechny produkty kontrolují a čistí. Jakmile se produkty očistí, začne se připravovat box a celkový scénář focení. Například zajistit, aby se bílé produkty neztrácely v pozadí, což pro konečný výsledek není dobré.

Když je vše připraveno, produkt se začíná fotit na otočném zařízení, který je propojen se softwarem, ve kterém dochází ke kompletaci snímků a zároveň jsou v něm sjednoceny všechny vstupní prvky – fotoaparát, otočné zařízení, blesky a počítač. V tuto chvíli je důležité, aby se fotoaparát nepootočil ani o chlup, jelikož by bylo nutné celý proces opakovat.

Po nafocení přichází na řadu postprodukce, během které se ladí retuš fotografií (retušuje se vždy celé pozadí), rychlost otáčení, barvy menu, rozložení tlačítek a celá řada dalších.

Jak vypadá výsledek si můžete prohlédnout zde: UKÁZKA 1 / UKÁZKA 2  

MÁTE DOTAZ ČI POPTÁVKU?

Pošlete nám zprávu a my vám zavoláme zpět

První telefonická konzultace je zcela zdarma

V ideálním světě bychom měli čas na spam. V něm ale nežijeme a tak vás spamovat nebudeme. Své údaje nám tak dáváte za účelem vyřízení poptávky a nic víc.
Přečtěte si i něco dalšího

Reklama na sociálních sítích

ČLÁNEK

Podcast #2: Jak dělat placené kampaně na sociálních sítích

Tomáš Karásek patří mezi TOP 10 Facebook specialistů v ČR a v dnešním podcastu nám ve stručnosti představí, jak vytvořit účinné reklamní kampaně na Facebooku a Instagramu. Co od Facebook kampaní očekávat a jaké jsou nejdůležitější body účinné správy kampaní? … Číst více

Graf

ČLÁNEK

E-commerce zažívá nový boom. Které segmenty pandemie nakopla?

Podíl e-commerce v České republice během posledních let roste poměrně stabilním tempem. Aktuálně internetové nákupy tvoří asi 11,5 % celkového maloobchodního obratu. Pandemie COVID-19 s sebou ale do společnosti přinesla změnu, kterou bychom si ještě před pár měsíci neuměli ani představit. A … Číst více