1. S cílením reklam na Facebooku se dá opravdu kouzlit

Na první přednášce Jan Podzimek osobitým stylem, s občasnými vtípky na vztah mezi Moravany a Pražany, popisoval nejnovější trendy v marketingu. Komentoval to, že technologie a vývoj v online prostředí jde tak rychle dopředu, že na přizpůsobení máme velmi málo času. V Praze je ho tedy ještě méně než v Brně, protože „k nám na Moravu trendy dorazí až o 2 roky déle, takže to pak od vás můžeme odkoukat“, vtipkoval Podzimek.

Největším přínosem z přednášky byla případová studie o e-shopu se spodním prádlem. Díky dobře promyšlenému cílení na Facebooku se na reklamní kampani na nejprodávanější podprsenku, podařilo klientovi přivést tržby ve výši 150 000 Kč při investici 29 000 Kč.

Genialita byla v prvotním cílení na zákaznice, které tento kus prádla už nakoupily. Napadá vás proč? Zkuste si schválně tipnout do komentářů.

2. Aby obsah uspěl musí být nejlepší, nejhorší nebo první

„Většina obsahu na internetu je průměrná a ta nikoho nezajímá.“, říkal Jan Linhart na své přednášce o obsahovém marketingu. A pokračoval tím, že pokud chcete mít úspěšný obsah, ideální je, aby byl první na dané téma. Když už vás někdo předběhl, máte vlastně dvě možnosti, první je vytvořit perfektní článek, který bude kvalitnější než od konkurence. A druhou je vydat úplný paskvil, který si budou lidé sdílet, protože je to slušně řečeno hloupost, která zaujme.

My sami doporučujeme být v obsahu první nebo tvořit nejlepší ve vašem oboru. Ovšem i nejhorší má na internetu své místo.

3. I na Twitteru se dají hledat zákazníci

Michal Hardyn a Kateřina Malinová se na Marketing mixu podělili o celou řadu zajímavých strategií. Od budování osobního brandu v podání Michala, až po velmi zajímavou strategii od Kateřiny. Jedná se o jednoduchý způsob, kdy na Twitteru vyhledáváte klíčová slova pomocí aplikace HootSuit.

Abychom vše uvedli na konkrétním příkladu, dejme tomu, že jste účetní. Každý den si na 10 minut sednete k Twitteru a vyhledáte klíčová slova jako účetní, účetnictví, faktura, daně a další (můžete za slovo přidat mezeru a otazník, aby se jednalo o otázku – účetní ?). Hootsuit vám vyhledá příspěvky, ve kterých byla daná slova zmíněna a vy na ně můžete odpovědět. Díky tomu budujete svou značku a zároveň máte možnost získat nové klienty.

4. Raději Youtube než televizi

V jedné z posledních přednášek ukazoval Adam Parma výhody video marketingu a odůvodňoval, proč by ho měla do své strategie zapojit každá firma. Protože souhlasíme s tvrzením, že video je budoucnost obsahu na internetu, přednáška byla velmi inspirující. Jednou z cenných informací bylo rozdělení platforem, na kterých můžete svá videa šířit.

Rozebírali jsme Vimeo, Facebook a Youtube. Vimeo je zejména pro profesionální filmaře, kteří chtějí dále šířit svůj obsah. Na Facebooku mají videa velký dosah, ale postupně mizí v historii příspěvků. Z toho důvodu je nejlepší volit jako platformu pro distribuci obsahu Youtube.

A jaké typy obsahu jsou na Youtube nejúspěšnější?

  • příběhy se silnou emocí
  • užitečné informace (návody)
  • vtipný obsah, který pobaví

Jaký typ obsahu tvoříte ve firmě vy? Pokoušeli jste se točit videa? Napište nám do komentářů.

Celkové hodnocení konference

Hodnocení Marketing mix konference je v naších očích kladné. Jedná se o jednu z levnějších akcí a za investované peníze jednoznačně dostanete odpovídající hodnotu. Spíše než agenturám bychom ho však doporučili majitelům e-shopů nebo zaměstnancům z marketingového oddělení větších firem. Získáte zde přehled o onlinu a užitečné tipy pro marketing.