Podzim už je za dveřmi a s ním i začátek vánoční horečky. To je prakticky pro každého prodejce velmi důležité období. Když budete mít štěstí, můžete si za nějaké dva měsíce pěkně vylepšit obrat. Jste ale na Vánoce opravdu dobře připraveni? Profesionální audit vám pomůže vytěžit ze svátků maximum.

 

Nejlepší čas na přípravu je teď

Vánoce jsou typickým tématem, které si při reklamní kampani žádá komplexní přístup. Vánoční atmosféra by na návštěvníky e-shopu zkrátka a dobře měla dýchat z každého banneru a z každého řádku PPC textu.

Něco takového samozřejmě vyžaduje dostatečný čas na přípravu. Když si na blížící se advent vzpomenete až na konci listopadu, nejspíš už bude pozdě. Marketingové agentury již nemají kapacity a ti nejsvědomitější zákazníci už mají většinu dárků zabalenou a schovanou někde ve sklepě. Nezaspěte!

 

Začněte novou kampaň s čistým štítem

Před takovou kampaní je ale nejlepší udělat i kompletní audit. My v Next Vision vám nabízíme úvodní telefonickou konzultaci zcela zdarma.

A co potom při takovém auditu zjišťujeme? Revidujeme aktuální marketingovou strategii, zda máte efektivně vyřešeno řízení zboží nebo třeba i to, jestli je pohyb na vašem obchodu pro zákazníky komfortní a přehledný.

V první řadě podrobně zanalyzujeme vaše data z Google Analytics – a samozřejmě, pokud tuhle platformu zatím nepoužíváte, vysvětlíme vám, proč byste měli okamžitě začít a pomůžeme vám vše nastavit. Bez systematického měření návštěv a konverzí se totiž jakýkoli úspěšný obchodní plán buduje zatraceně těžko.

 

Změřit a zanalyzovat se musí úplně všechno – od jednotlivých procesů až po data, které zboží nejčastěji končí v košících vašich stávajících zákazníků. Takové informace vám usnadní přerozdělení investic do reklamy. Pokud se nějaký produkt ve vaší nabídce prodává například úplně mizerně, možná je nejvyšší čas mu dát sbohem. Ušetříte si náklady i starosti se skladováním.

Na lehkou váhu rozhodně nemůžete brát ani už výše zmíněnou uživatelskou přívětivost (UX) – a o Vánocích to platí nejméně dvojnásob. Musíme si uvědomit, že právě tehdy na internetu stále častěji nakupují i lidé, kteří jinak dávají spíše přednost tradičním kamenným prodejnám. A nejsou třeba tolik zběhlí. Ale něco je k vám zkrátka přivedlo – buď máte zatraceně dobré SEO, reklamu, nebo u vás jen našli ty červené tenisky, které jsou už všude jinde vyprodány. Tak jako tak – je potřeba uskutečnit konverzi a návštěvníka proměnit v zákazníka – takového, který se k vám v nejlepším případě ještě v budoucnu vrátí. Během auditu tedy otestujeme váš web i z pohledu zákazníka, tzv. frontend. Zapomenout se přitom nesmí ani na procesy doplňkových služeb nebo třeba zákaznický servis.

 

Cesta vašeho zákazníka

Základem úspěchu je poznání cesty vašeho potenciálního zákazníka. Ta popisuje kroky, které vedou od zjištění určité potřeby až (v ideálním případě) ke konverzi – tedy úspěšně dokončené koupi.

Ve chvíli, kdy si člověk uvědomí, že ty červené tenisky opravdu nutně potřebuje, měla by ho vaše SEO strategie a marketing obecně přivést až na váš e-shop. V tu chvíli potenciální zákazník pozná rovněž potenciální řešení svého problému. Ale vy ještě nemáte vyhráno – musíte ho přesvědčit, že právě vaše řešení je pro něj tím nejlepším.

Působí na něj váš internetový obchod důvěryhodně? Máte lepší nabídku než konkurence? Líbí se mu nějaké jiné zboží a budeme mít důvod se k vám někdy vrátit? Máte na webu online chat a bleskový zákaznický servis? To všechno jsou faktory, které ve finální bitvě o zákazníka rozhodují. Poradíme vám, jak do ní vstoupit v plné zbroji. Vypracujeme vám přesné návrhy řešení a pomůžeme vám s jejich implementací.

 

Ozvěte se nám prostřednictvím kontaktního formuláře níže, potkáme se u kávy a probereme vše, co od vás budeme k auditu potřebovat. Budeme se těšit!