Říkáte si, že je toto tvrzení přehnané? I několik členů našeho týmu bylo zpočátku revoluce AI skeptických. Vždyť přece robot nemůže nahradit člověka, nebo… ?! 

Nemůže. Lidská síla bude nadále důležitá, ale díky umělé inteligenci si můžeme s našimi aktivitami nechat výrazně pomoci. Neustále se vytváří nové nástroje, a zatímco se nemůžeme spolehnout, že obstojí dlouhodobě, můžeme počítat s tím, že AI se z našich životů už nevytratí.

V rámci Next Vision neustále experimentujeme s novými nástroji. Část pracovních procesů nám zajišťuje umělá inteligence, a tak nám zbývají kapacity na jiné, kritické činnosti.

Pojďme si ukázat, co nás zaujalo minulý měsíc. Věříme, že i vám tyto aplikace mohou usnadnit život. 

Editujte jakékoli video během několika minut

První doporučení se týká aplikace CapCut, která je dostupná jak pro mobilní zařízení, tak počítače. Zaměřena je na editaci videí různého charakteru – primárně však na sociální sítě. Služba díky AI výrazně zjednodušuje střih, ořezávání, přidávání filtrů, samolepek, titulků nebo hudby.

cup cut editace videa

Nejvíc se nám na ní líbí jednoduché rozhraní, se kterým se rychle naučí pracovat i začátečník. Next Vision s CapCut v současné chvíli experimentuje v rámci krátkých reklamních videí na Facebooku.

Zjednodušte si tvorbu podcastu

Pakliže sledujete marketingové trendy, dobře víte, že podcasty jsou marketingovým hitem roku 2023. Díky nim můžete potenciálním zákazníkům předat spoustu zajímavých informací a také jemně nabídnout produkty.

Jejich produkce ještě do nedávna zabírala spoustu času. Pak však přišly nástroje, jako je Riverside.fm, které kompletně změnily hru. Tato aplikace funguje jako komplexní nahrávací studio, která zvládá audio ve formátu FLAC a video ve 4K.

Využít se dá na podcasty, ale i streaming, webináře nebo video rozhovory. 

Využijte firemního virtuálního asistenta

Sice jsme na začátku řekli, že umělá inteligence nemůže nahradit lidi, nicméně to se pravděpodobně nebude týkat asistentů. Dokazuje to Cody, aplikace, jež funguje jako virtuální asistent, který se dá vycvičit na rozličné byznysové procesy.

Funguje vlastně jako inteligentní zaměstnanec, který podporuje tým, zodpovídá otázky a pomáhá vykonávat úkoly. Cody šetří nesmírné množství času, a tak navyšuje celkovou efektivitu a produktivitu byznysu. Silně vám ho tedy doporučujeme.  

Cody AI asistent

 

Trošku filozofie na závěr… rozhovor s umělou inteligencí

A na závěr si dopřejme trošku filozofie. Petr Ludwig si do svého podcastu DEEP TALKS pozval zajímavého hosta – ChatGPT! Služba totiž nedávno spustila funkci, kdy robot mluví.

Zajímavější však je, že se mimo jiné Petr pustil i do tématu smyslu života. Odpovědi ChatGPT jsou natolik moudré, až z toho mrazí. Poslechnout si jej můžete zde.