300000

Kč tržby

10

hodin práce

Kdo nás sleduje, ten ví, že provozujeme vlastní e-shopy s elektronikou v několika zemích EU. Marketing a další činnosti těchto projektů si zajišťujeme na vlastní pěst – a v rámci naší touhy stále hledat nové cesty k růstu jsme nedávno vyzkoušeli reklamu na vyhledávači Bing. Přiznáváme, že jsme nevěděli na 100 %, co to může přinést, ale výsledky byly více než uspokojivé.

Proč jsme se rozhodli pro reklamy na Bingu?

Protože přes standardní reklamní platformy a výkonnostní marketing už mnohdy narážíme na limity poptávky trhu a efektivity. K Microsoft Ads jsme došli při kontrole zdrojů návštěvnosti. Zjistili jsme totiž, že její určitá část přichází právě z Bingu. Nebyla sice nijak obrovská, zato však představovala vysoký konverzní poměr. Do reklamy na této síti jsme se v ten moment rozhodli investovat svůj čas a peníze.

Co to jsou Microsoft Ads?

Ve zkratce se jedná o podobnou reklamní platformu, jako je Google Ads. Není zdaleka tak rozšířená a propracovaná a každý, kdo zná Google Ads, se v ní rychle zorientuje. Oproti Skliku od Seznamu je na vyšší technické úrovni a umožňuje všemožné Smart bidovací strategie, chytré kampaně, importy, atp.

Realizace kampaní v Microsoft Ads

[digilabs_forms_content_lock form="odemceni-obsahu" conditional="popup“]

Přibližně 80 % prvků v Microsoft Ads je velice podobných jako v Google Ads. Tento PPC systém připomíná svého konkurenta i v rámci vizuálního zpracování. 

Vytvoření reklamního účtu je vázané na účet u Microsoftu. Pakliže používáte Windows nebo Outlook aplikace, pravděpodobně jej už máte. Při registraci po vás bude PPC systém chtít platební údaje a kartu. Nastavit se dají automatické, či manuální platby.

Berte v potaz, že reklamní účet nepodporuje českou měnu. Budete se tedy muset naučit pracovat s eury. To je extrémně důležité mít na paměti, když budete spravovat reklamy a hlavně měřit transakce. My jsme dokonce přepočítávali Kč na EUR a teprve pak peníze posílali do měřícího kódu Microsoft Ads.

Import kampaní z Google Ads

Naprosto zásadní funkcí je import kampaní z Google Ads, který vám může usnadnit i desítky hodin práce. Kampaně z Google můžete importovat buď jednorázově, nebo pravidelně. 

Pak tedy budete spravovat kampaně pouze na Google, které se každodenně automaticky aktualizují i v Microsoft Ads. Systémy mezi sebou dokážou přenášet většinu nastavení a typů kampaní. Od standardních vyhledávacích kampaní přes remarketingová publika až po Shopping kampaně. Také se importují reklamní inzeráty, nastavení bidování i konverzní cíle.

Propojení reklamních systémů

Nastavení Shopping Ads

Systém Microsoft Ads připomíná Google Ads i pro jeho Merchant Center. Je nutné importovat XML feed s produktovými daty. Formát XML souboru můžete použít stejný. Po verifikaci webové stránky se můžete přesunout na nastavení Shopping kampaní. 

Import produktových dat do MS Merchant center

Měření transakcí a vyhodnocování

Co by to bylo za výkonnostní kampaně, kdybychom nemohli měřit cíle? Microsoft Ads disponuje měřícím pixelem, který je možné vložit buď přes GTM, nebo přímo do kódu. Základní značka je jednoduchá a při propojení GTM a reklamního systému je možné ji vložit prakticky automatizovaně. Doplňující eventy v skriptu vám bude asi muset nastavit programátor.

Následně již budete moci definovat vlastní konverzní cíle. V případě e-shopů to bude nejčastěji vytvoření transakce – objednávky.

Nastavení měření transakce

Technická podpora

Technická podpora Microsoft Ads funguje výborně. Je na mnohem vyšší úrovni než v případě Google nebo třeba Facebooku. Po napsání do online chatu dostáváte za několik minut odpověď od reálného člověka. Ten vám může pomoci s nastavením a doporučí, jak s kampaněmi pracovat. 

Výsledky a doporučení

Výsledky reklamních kampaní splnily naše očekávání. Původně jsme si mysleli, že se bude jednat o jednorázový test okrajového reklamního systému. Nicméně díky tomu, že dokážeme dosahovat dlouhodobě slušné efektivity, jsme se rozhodli provozovat reklamy přes Microsoft Ads i do budoucna.

Na druhou stranu nečekejte nějaké zázračné tržby. Musíte brát v potaz, že tržní podíl Bingu v České republice se pohybuje okolo 4 %. Tomu odpovídají také útraty a tržby.

Zajímá vás, jaký je tržní podíl jednotlivých vyhledávačů na globálním trhu? Podívejte se na srovnání níže. Google drží majoritu, avšak mírně klesá. Bing roste. Aktuálně má celosvětově kolem 8 %. Na mobilních telefonech je jeho zastoupení však minimální. Na desktopu těží z přednastavení internetového prohlížeče Edge ve Windows.

Globální tržní podíl vyhledávačů

Tržní podíl v ČR na desktopech

Důrazně také doporučujeme dávat si pozor na někdy velmi vysoké CPC. Nenechte se zmást – to, že v reklamách figuruje méně inzerentů, neznamená nízké ceny za proklik. Naše průměrné CPC přesahovalo 15 Kč. V některé Smart Shopping kampani nebylo výjimkou ani CPC přes 50 Kč. Zdroje kliknutí s velkým CPC je třeba odstraňovat, a to hlavně v případě, že nemají výhodné PNO.

Jakých výsledků jsme dosáhli?

Za sledované období 60 dnů v naší top letní sezóně jsme získali dle last click atribuce GA tržby 306 214 Kč za cenu 43 300 Kč. PNO tedy dosáhlo 14 %.

Také oceňujeme nízkou časovou náročnost nastavení a správy reklam. Pokud totiž pracujete s kampaněmi Google Ads, které si do Microsoft Ads naimportujete, neuvěřitelně si ušetříte práci. Celková časová náročnost byla 8 hodin nastavování kampaní a následně cca 1 hodina správy PPC kampaní týdně.

Přehled kampaní v rozhraní Microsoft Ads

Přehled výsledků last click atribuce v Google Analytics

Přehled výsledků asistovaných konverzí v Google Analytics

Pakliže provozujete e-shop, inzerování na Bingu přes Microsoft Ads doporučujeme alespoň vyzkoušet. Třeba se dostanete na ještě zajímavější výsledky.

A jestli potřebujete s reklamou pomoci, neváhejte nás kontaktovat. Celým procesem vás rádi provedeme a doporučíme další taktiky, jak z tohoto PPC systému vytěžit maximum.

[/digilabs_forms_content_lock]

ŽÁDOST O KONZULTACI ZDARMA

Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň?

Jaký máte celkový rozpočet na marketing a reklamu?

K jaké investici se nejvíce blížíte? Tuto informaci potřebujeme proto, abychom si udělali lepší obrázek o rozsahu možné spolupráce.
20 000 KčS takovým rozpočtem vám v marketingu nedokážeme pomoci. A pravděpodobně ani naše konkurence.
50 000 KčPočítejte spíše s jednorázovými pracemi. Budeme se snažit, abyste příště klikli více doprava!
200 000 KčMáte menší projekt? Tento rozpočet nám na jeho pravidelné opečovávání bude stačit.
500 000 KčInvestice do kvalitního marketingu se vyplatí. Děkujeme, že jste si toho vědomi!
1 000 000 KčJde vidět, že to s vaší snahou myslíte vážně. Využijeme všech dostupných sil. Pozor — po zboží ve vašich skladech se jen zapráší.
100 000 000 KčStátní zakázky neděláme. Nebo jste vyhráli v loterii?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich údajů společností Next Vision pro účely kontaktování Vaší osoby v rámci odeslané poptávky či dotazu.

Pokud neradi čekáte, můžete nám rovnou zavolat.

+420 797 724 661

Petr Myšák, jednatel, kontakt

 

Spojeni budete s Petrem, který rád pomůže vašemu byznysu.
Telefonicky se s námi můžete spojit od pondělí do pátku v časech 8:00 - 16:30

Přečtěte si i další příběhy

Expanze e-shopu do zahraničí, do rumunska, PPC a SEO

Případová studie

Jak jsme za první rok prodali elektroniku za 13 mil. Kč na novém trhu

13mil. Kč tržeb
5měsíců do dosažení profitability
13% průměrné PNO
30% podíl tržeb Emagu
Zobrazit případovou studii
Případová studie Aerium privátní značka

Případová studie

Případová studie SEO a PR: Jak jsme prodali tisíce elektrokoloběžek vlastní značky AERIUM

198% nárůst prodejů
65% nárůst hledanosti brandu
42% nárůst návštěvnosti z Organicu
15% celkové PNO
Zobrazit případovou studii

Pomáhali jsme značkám

Fleurop logo
Concept logo
Logo Vzdušín
KetoFit logo
VŠMVV logo
Remko logo
Wellmall logo
esthetx
Incomputer logo
Zdravýspánek.cz logo
Laser esthetic logo
Jake & James logo
Nature No Tea logo
Bioplace logo
Wooden Hero logo
Silver Republic logo
Tvůj lék logo