120

% růst objednávek

25

% snížení ceny za konverzi

Úvod:

V únoru 2023 jsme začali spolupracovat s tiskárnou Color Factory, která původně poptávala SEO služby. Avšak po důkladném zhodnocení situace jsme klientovi navrhli jiný přístup. Místo toho, abychom se okamžitě zaměřili na optimalizaci vyhledávání, jsme doporučili ověřit hypotézy a zvážit strategii, která by dosáhla rychlejších výsledků. Naše filozofie spočívá v tom, že radíme klientům na základě jejich konkrétních potřeb a neváháme říct, kdy je vhodné opustit některé předpoklady.

Během provádění auditu účtu jsme odhalili několik fatálních nedostatků, které ovlivňovaly výkon tiskárny Color Factory. Například jsme zjistili, že účet pro více zemí měl nastavené podklady pouze v jedné jazykové mutaci, což způsobovalo částečné zobrazení reklam v češtině a částečně ve slovenštině. Hledali jsme však ještě další cesty, jak maximalizovat výkon.

Jeden z klíčových prvků, který může přinést značný růst počtu konverzí, je správné využití klíčových slov. A jelikož už přes rok testujeme nový přístup Googlu k volné shodě, rozhodli jsme se jít právě touto cestou.

 

Co je volná shoda:

Volná shoda je typ klíčového slova, které umožňuje zobrazovat reklamy na širší spektrum vyhledávacích dotazů, než je přesná nebo frázová shoda. To znamená, že vaše reklamy se mohou zobrazovat pro dotazy, které obsahují podobná slova, synonyma, či jiné varianty klíčových slov. 

 

Testování:

V minulosti bylo používání volné shody prakticky sprosté slovo a reklamy Google zobrazoval na kdejaký nesmysl. Tomuhle je však už dávno konec. Rozvoj algoritmů vyhledávání a zlepšení technologií reklamních platforem mohou znamenat, že volná shoda váš účet pořádně nakopne (tím správným směrem).

Při navrhování kampaně jsme identifikovali klíčová slova, která byla přesnou a frázovou shodou již využívána. Rozhodli jsme se tyto klíčové fráze rozšířit o volnou shodu a oddělit jako experiment do oddělené kampaně. Zvolili jsme strategii Maximalizace konverzí a čekali s optimalizací a nastavení cílové CPA 2 týdny. Výsledky se dostavily v podstatě ihned a o měsíc později klient registroval stejný počet konverzí jako během nejvyšší sezony. Konverze se oproti loňskému roku více jak zdvojnásobily! 

 

Volná shoda umožnila rozšíření dosahu reklamy a zobrazení pro širší spektrum vyhledávacích dotazů, což zvýšilo viditelnost klienta mezi cílovou skupinou. To vedlo ke zvýšenému počtu relevantního publika na webových stránkách a hlavně vyššímu počtu konverzí - poptávek. Konkrétně o 120 % vyšší počet poptávek při nižší ceně oproti loňskému roku. Cena za konverzi klesla o 17 %.

[caption id="attachment_12154" align="aligncenter" width="600"]Počet konverzí vs. minulý rok Počet konverzí vs. minulý rok[/caption] [caption id="attachment_12153" align="aligncenter" width="600"]Cena za konverzi vs. minulý rok Cena za konverzi vs. minulý rok[/caption]

 

Dalším faktorem, který přispěl k úspěchu, byla kombinace vhodných negativních klíčových slov a přesného ladění strategie. Podařilo se nám eliminovat nevhodné dotazy a udržet reklamy relevantní pro publikum, které mělo skutečný zájem o produkty a služby našeho klienta. 

V květnu jsme byli nuceni reklamy částečně uspat. Důvodem bylo překročení kapacity výroby a nutnost přizpůsobit se zvýšené poptávce 😊.

Toto je skvělý příklad toho, jak volná shoda dokáže generovat tak silný a rychlý růst, že klient musí omezit reklamy a posunout PPC strategii na vyšší úroveň.

 

Na závěr:

  • Volnou shodu oddělte do jiné kampaně, aby se vám lépe optimalizovala.
  • Pokud máte v účtu dostatek konverzí, zvolte strategii Maximalizovat konverze, prozatím bez cílové CPA a zhruba po 2 týdnech můžete začít optimalizovat.
  • Nezapomeňte pracovat s vyhledávacími dotazy a vylučujte irelevantní slova.
  • Volná shoda nemusí dobře fungovat pro složitější jazykové mutace, jako je např. Maďarština, takže tam s testováním opatrně.
  • Je důležité neustále zkoušet nové přístupy a strategie, aby se využil plný potenciál PPC reklamy a dosáhlo se optimálních výsledků.

Colorfactory děkujeme za spolupráci a přejeme další úspěchy.

 

A co na výsledky říká Color Factory?

S pomocí týmu Next Vision jsme dosáhli ohromujícího nárůstu konverzí a zisku. Jejich profesionální přístup, pečlivá analýza a strategické rozhodnutí přinesly hotový zázrak :-). Doporučuji všem, kteří hledají skvělého partnera pro PPC správu či SEO.

Tomáš Kalusek
jednatel Color Factory s.r.o.

ŽÁDOST O KONZULTACI ZDARMA

Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň?

Jaký máte celkový rozpočet na marketing a reklamu?

K jaké investici se nejvíce blížíte? Tuto informaci potřebujeme proto, abychom si udělali lepší obrázek o rozsahu možné spolupráce.
20 000 KčS takovým rozpočtem vám v marketingu nedokážeme pomoci. A pravděpodobně ani naše konkurence.
50 000 KčPočítejte spíše s jednorázovými pracemi. Budeme se snažit, abyste příště klikli více doprava!
200 000 KčMáte menší projekt? Tento rozpočet nám na jeho pravidelné opečovávání bude stačit.
500 000 KčInvestice do kvalitního marketingu se vyplatí. Děkujeme, že jste si toho vědomi!
1 000 000 KčJde vidět, že to s vaší snahou myslíte vážně. Využijeme všech dostupných sil. Pozor — po zboží ve vašich skladech se jen zapráší.
100 000 000 KčStátní zakázky neděláme. Nebo jste vyhráli v loterii?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich údajů společností Next Vision pro účely kontaktování Vaší osoby v rámci odeslané poptávky či dotazu.

Pokud neradi čekáte, můžete nám rovnou zavolat.

+420 797 724 661

Petr Myšák, jednatel, kontakt

 

Spojeni budete s Petrem, který rád pomůže vašemu byznysu.
Telefonicky se s námi můžete spojit od pondělí do pátku v časech 8:00 - 16:30

Přečtěte si i další příběhy

Expanze e-shopu do zahraničí, do rumunska, PPC a SEO

Případová studie

Jak jsme za první rok prodali elektroniku za 13 mil. Kč na novém trhu

13mil. Kč tržeb
5měsíců do dosažení profitability
13% průměrné PNO
30% podíl tržeb Emagu
Zobrazit případovou studii
Případová studie Aerium privátní značka

Případová studie

Případová studie SEO a PR: Jak jsme prodali tisíce elektrokoloběžek vlastní značky AERIUM

198% nárůst prodejů
65% nárůst hledanosti brandu
42% nárůst návštěvnosti z Organicu
15% celkové PNO
Zobrazit případovou studii

Pomáhali jsme značkám

Fleurop logo
Concept logo
Logo Vzdušín
KetoFit logo
VŠMVV logo
Remko logo
Wellmall logo
esthetx
Incomputer logo
Zdravýspánek.cz logo
Laser esthetic logo
Jake & James logo
Nature No Tea logo
Bioplace logo
Wooden Hero logo
Silver Republic logo
Tvůj lék logo