Nárůst tržeb o 90%? ⋕Vydelavejteraketovourychlosti

O e-shopu Fajnzvířátka.cz

E-shop nabízí krmiva a chovatelské potřeby pro domácí zvířata. Obchod má několik kamenných prodejen, obchody můžete najít nejen v Praze, ale i na dalších pobočkách po celé České republice (Brandýs nad Labem, Říčany, Kolín, Kladno, Příbram, Karlovy Vary, Cheb). Obchod zajišťuje chovatelské potřeby pro psy, kočky, hlodavce, ptáky a další domácí mazlíčky. 

Výchozí situace

Internetový obchod s veškerým sortimentem pro domácí mazlíčky Fajnzvířátka.cz, kterému se staráme o on-line marketing čekala kromě nového webu také restrukturalizace a optimalizace PPC kampaní. To všechno bylo součástí zaměření strategie více do světa on-linu. Jak se nám to povedlo a co to vlastně přineslo obchodu si přečtěte s námi! 

Cíle naší kampaně byly nastavené takto:

  • Zajistit co nejvyšší traffic na webu
  • Získat co nejvíce objednávek
  • Rozšiřovat stabilní základnu zákazníků

Podmínky

  • Cena kampaní do 10 % celkové hodnoty konverzí

Nástroje

  • Google Analytics
  • Google AdWords
  • Seznam Sklik

Vyhodnocení úspěšnosti kampaní po 3 měsících od spuštění

K vyhodnocení kampaně jsme stanovili dvě období - tedy logicky první polovinu a druhou polovinu kampaně. A co nám prozradila čísla?

Povedlo se nám obchodu zajistit stabilní základnu zákazníků. Měsíčně roste objem návštěv o necelých 16 % a zároveň se konverzní poměr ve druhé polovině období zvýšil o necelých 58 %! Sečteno podtrženo druhá polovina období nám přinesla nárůst tržeb o 89 %! Zaměřili jsme se i na práci se stávajícími zákazníky obchodu a komunikujeme s nimi pomocí remarketingových nástrojů s ohledem na zboží, které je zajímalo při jejich návštěvách. Díky tomu se nám podařilo i při snížení návštěv o 2,5 % takto razantně zvýšit počet objednávek při zachování nákladů do 10 %. Zákazníky je třeba hýčkat! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tržby rostou o desítky % měsíčně!

Při vyhodnocování prozatímního průběhu kampaně jsme měli obrovskou radost, z růstu tržeb a zároveň splnění podmínky, kterou jsme si pro kampaň stanovili.

⋕Vydelavejteraketovourychlosti

Jakub Matoušek

Jakub Matoušek

Jakub je copywriter a markeťák. Specializuje se na sociální sítě a e-shopy. Jakub pro vás bude psát čtivé texty a bude mít na starosti výdělečnost vašich on-line kampaní a webů. Ve volném čase se rád věnuje sportu. Rád pracuje na inovativních projektech, které posouvají své okolí ještě o kus dál.

Napište si o krátkou úvodní konzultaci zdarma

Úvodní telefonická konzultace pro váš projekt zdarma. Vyplňete formulář a my se vám v pracovní dny do 24 hodin ozveme.

Řekli o nás

Co o nás říkají naši zákazníci

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace