Tato případová studie není úplně typická. Nepůjde v ní o návštěvnost ani o podíl nákladů na obratu (PNO). V hlavní roli bude zvýšení rychlosti webu. Jak jsme probudili k čilému životu do té doby docela lenivé stránky? Co vše jsme museli udělat lépe, aby byl partnerský e-shop vzdusin.cz o 200 % rychlejší?

Pěkný, ale pomalý web

Na začátku roku 2020 jsme se rozhodli s projektem vzdusin.cz expandovat pod značkou Aerium na slovenský a maďarský trh. Po šesti letech úprav stávajícího systému jsme se pustili do jeho zásadnějších změn. Chtěli jsme především osvěžit vzhled e-shopu a předělat jeho správcovskou část (backend). 

Zůstali jsme věrni otevřené (Open source) platformě OpenCart, byť již značně upravené podle našich potřeb. Po půl roce fungování slovenské a maďarské verze došlo i na českou verzi. Postupně jsme přepsali starý kód a spojili všechny tři mutace do jednotné administrace s totožným vzhledem.

Byl to náročný rok. Nejen kvůli koroně. Nicméně tohle spojení se nám podařilo a objednávky se začaly sypat. Co jsme však zanedbali, byla optimalizace stránek. S designem jsme byli spokojeni, ale rychlost načítání webu nás trápila. Zejména na mobilech, přes které přistupuje na e-shop více jak 60 % návštěvníků.

Řekněme si na rovinu, web byl prostě pomalý. Open source platforma, množství externích modulů, spousta vlastních úprav. To vše stálo za nelichotivým výsledkem v hodnocení PageSpeed Google. V něm jsme ze 100 maximálně dosažitelných bodů získali pouze 23 u mobilů a 45 u počítačů. Slabota. Bylo jasné, že musíme zapracovat na zlepšení. Zejména když Google od jara 2021 plánuje weby se slabou optimalizací penalizovat a zobrazovat je ve výsledcích na nižších místech.

Výsledky z Googlu nám přesně potvrdily, kde jsme udělali chyby. Bylo co opravovat.

Zrychlujeme

Celý článek po přihlášení

Získejte funkční tipy, data a případové studie od Next Vision.
Přihlaste se k odběru a využijte našich 14 let zkušeností.

Vážíme si důvěry a nespamujeme. Zasíláme 1 email měsíčně a můžete se odhlásit jedním kliknutím. 

ŽÁDOST O KONZULTACI ZDARMA

Máte dotaz či poptávku? Pošlete nám zprávu a my vám zavoláme zpět.

Za první telefonickou konzultaci nic neplatíte.

Odesláním souhlasíte s tím, že zpracujeme výše uvedené údaje za účelem Vašeho kontaktování v souvislosti s Vaším dotazem či poptávkou.

Nechcete čekat? Volejte hned.

+420 799 525 753

Rádi vás uslyšíme Po-Pá 09:00 - 15:30

Pomáhali jsme značkám

Fleurop logo
Concept logo
My Fair Landia logo
Logo Vzdušín
KetoFit logo
VŠMVV logo
Remko logo
Wellmall logo
esthetx
Incomputer logo
Zdravýspánek.cz logo
Laser esthetic logo
Jake & James logo
Nature No Tea logo
Bioplace logo
Wooden Hero logo
Silver Republic logo
Tvůj lék logo