Jak budujeme vlastní značku chytré elektroniky a e-shopy v několika zemích EU

Naše agentura Next Vision vznikla v roce 2014. Od té doby se věnujeme marketingovým aktivitám jak pro drobné podnikatele, e-shopy, tak větší firmy s národní i mezinárodní působností.

Všechny služby, které nabízíme, si pečlivě zkoušíme i na vlastních projektech. Jedním z nejvýznamnějších je pak Vzdušín.cz, který je stejně starý jako Next Vision. I ten prochází velice intenzivním vývojem. A zatímco před několika lety měl poměrně úzké zaměření — klimatizace a další zařízení na úpravu vzduchu, dnes má zákazník možnost vybrat si z mnohem širšího sortimentu v oblasti elektroniky. A také na více světových trzích.

Náš sortiment jsme začali před nedávnem zaměřovat na vše, co zákazníkům může usnadnit život. To však logicky není to jediné, co nás vytěžuje. Starat se totiž o e-shop takového rozměru chce organizovaný a dobře motivovaný tým lidí, kteří do něj aktivně vkládají svou kreativitu a odbornost. 

V roce 2022 náš e-shop dosáhl obratu vyšších desítek milionů korun a realizoval přibližně 12 000 objednávek.

V současné chvíli se v něm angažuje přibližně 8 interních a 5 externích pracovníků. Externisté pracují v rámci Next Vision — a zajišťují IT a marketing pro Vzdušín.

Tým Next Vision a Vzdušín

Český trh nám je malý

V současné době kromě České republiky působíme v dalších třech evropských zemích. Z našich produktů se tedy mohou těšit také zákazníci na Slovensku, v Nizozemsku, Rumunsku, Maďarsku a čerstvě v Chorvatsku.

Na základě našich zkušeností můžeme potvrdit, že proces expanze do zahraničí zahrnuje několik záležitostí, které je potřeba zajistit nehledě na to, do jaké země expandujete. Mimo jiné je například nutné zanalyzovat tamní sortiment a konkurenci, pohlídat si právní rovinu věci, lokalizovat e-shop nebo zajistit logistiku a marketing.

Abyste si udělali lepší představu, co obnáší, jsme vytvořili Checklist expanze e-shopu do zahraničí. Ten zpřístupňujeme každému zájemci, který expanzi do zahraničí aktuálně řeší — druhým se tento proces snažíme co možná nejvíce zjednodušit a navést je na správné kroky k tomu, aby začali profitovat z mezinárodních trhů.

S expanzí rádi pomáháme našim klientům i napřímo. Celým procesem jsme si prošli už několikrát, a tak jsme schopni provést je každým krokem tak, aby se vyhnuli zásadním chybám. Ty mohou vzniknout velice rychle a napravit je může trvat celé týdny.

O našich zkušenostech rádi píšeme v případových studiích

Naše projekty si pak můžete rozkliknout pod těmito odkazy:

vzdusin cz - Rozumíme zařízením, která vám usnadní život. aerium hu
aerium sk aeriumshop nl

V rámci fungování na zahraničních trzích máme velké ambice — a průběhem několika dalších let plánujeme otevřít další trhy. Do roku 2030 bychom pak chtěli podle možností fungovat ve většině evropských zemí a i v nich se stát předními prodejci v tomto oboru.

Tvorba vlastní značky elektroniky

Na základě našich dlouhodobých plánů jsme v roce 2021 také začali tvořit vlastní značku produktů s názvem Aerium. Pod ní v současné době prodáváme například elektrokoloběžky, odvlhčovače nebo drony.

Tyto produkty importujeme přímo od našich čínských partnerů. Nákup bez prostředníka pro nás sice znamená více starostí, ale zato díky tomu dostáváme možnost pohlídat si každý článek celkového procesu sami. Poté, co produkty naskladníme, na vlastní náklady kontrolujeme jejich kvalitu, a pokud je vše v pořádku, začínáme s procesem přípravy k prodeji.

Na základě konkrétní země, ve které se chystáme produkt prodávat, uzpůsobujeme také marketingovou komunikaci.

Marketing na vlastní pěst

Jelikož jsme marketingová agentura, jistě vás nepřekvapí, že i reklamu pro Vzdušín.cz si zajišťujeme sami. Fungujeme hned na několika marketingových kanálech a neustále testujeme nové taktiky, které by mohly naše produkty dostat do širšího povědomí veřejnosti.

V současné době dosahujeme skvělých výsledků v PPC kampaních — věnujeme se jim prostřednictvím Google, Skliku a Facebooku. Tyto kanály jsou jedněmi z našich předních specializací i při práci pro naše klienty, kterým po návrhu a odsouhlasení marketingové strategie přinášíme ovoce pro jejich internetové prezentace. 

O tom, jak jsme klientovi prostřednictvím Facebook reklamy pomohli za 5 měsíců dosáhnout téměř čtyřmilionové tržby, si můžete přečíst v naší případové studii.

Nejenže naše marketingové aktivity provozujeme ve více evropských zemích pro Vzdušín, ale když je potřeba, nebojíme se ani dalších kontinentů. 

Profitu nám pomáhají dosáhnout také zbožové vyhledávače, které jsou z našeho pohledu vhodným doplňkem celkové marketingové strategie. Jednoduchým způsobem totiž otevírají obchodní příležitosti a jejich prostřednictvím získáváme hodnotnou zpětnou vazbu od zákazníků.

V neposlední řadě prodáváme velkoobchodním partnerům a působíme také na marketplaces, a to konkrétně na Alze, Mallu, Amazonu v Německu a eMAGU, který zprostředkovává prodej pro rumunské a maďarské zákazníky.

velkoobchodni partneri - Marketplaces na kterých už působíme

Vše od výběru produktů po zákaznickou péči

Práce na Vzdušínu nás baví a proto jsme vděčni za každou příležitost, která nám umožňuje zdokonalovat celý proces od výběru produktů po zákaznickou péči. Uvědomujeme si, že hlavní prioritou každého byznysu by měl být především spokojený zákazník. 

Proto máme vyškolený tým odborníků, kteří jsou ochotni poradit komukoliv, kdo potřebuje více informací o našich produktech, způsobu jejich použití nebo třeba záručních podmínkách. Většinu těchto informací však uvádíme také na naší internetové prezentaci. Pracujeme na komplexních textacích našich produktů, provozujeme blog a také jsme odstartovali náš YouTube kanál v české i anglické variantě. Na ty pak přidáváme například recenze a testy produktů.

skoleni next vision a Vzdusin

Zařazení nových produktů do našeho e-shopu předchází pečlivé plánování a výběr, abychom se ujistili, že mají obchodní potenciál. Po jejich nákupu také na vlastní pěst zařizujeme skladování.

Vzdušín však nemá pouze digitální formu — setkat se s námi můžete i osobně v showroomu v Praze 10-Malešicích.

prodejna vzdusin v Praze

sklad vzdusin v Praze

prodejna vzdusin

Za 7 let svého působení prošel Vzdušín intenzivním vývojem a získané zkušenosti nyní aplikujeme i při práci pro naše agenturní klienty.

Pokud chcete s vaším projektem i vy dosáhnout úspěchu, neváhejte nás kontaktovat!

Prodejna Vzdušín.cz

Případová studie

Vzdušín nestíhal vyřizovat objednávky

74% navýšení konverzního poměru z Adwords
100% navýšení tržeb
5% PNO
Zobrazit případovou studii

Případová studie

Expanze eshopu do zahraničí s nově vytvořenou značkou

7kroků přípravy
1nový zahraniční trh
Zobrazit případovou studii
Vzdušín Stazap

Případová studie

Jak posunout zaběhnutý e-shop o 80 % za jediný rok

1700klimatizací prodáno
80% nárůst tržeb
6.6% PNO
Zobrazit případovou studii

ŽÁDOST O KONZULTACI ZDARMA

Jste připraveni posunout své podnikání na další úroveň?

Jaký máte celkový rozpočet na marketing a reklamu?

K jaké investici se nejvíce blížíte? Tuto informaci potřebujeme proto, abychom si udělali lepší obrázek o rozsahu možné spolupráce.
20 000 KčS takovým rozpočtem vám v marketingu nedokážeme pomoci. A pravděpodobně ani naše konkurence.
50 000 KčPočítejte spíše s jednorázovými pracemi. Budeme se snažit, abyste příště klikli více doprava!
200 000 KčMáte menší projekt? Tento rozpočet nám na jeho pravidelné opečovávání bude stačit.
500 000 KčInvestice do kvalitního marketingu se vyplatí. Děkujeme, že jste si toho vědomi!
1 000 000 KčJde vidět, že to s vaší snahou myslíte vážně. Využijeme všech dostupných sil. Pozor — po zboží ve vašich skladech se jen zapráší.
100 000 000 KčStátní zakázky neděláme. Nebo jste vyhráli v loterii?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich údajů společností Next Vision pro účely kontaktování Vaší osoby v rámci odeslané poptávky či dotazu.

Pokud neradi čekáte, můžete nám rovnou zavolat.

+420 797 724 661

Petr Myšák, jednatel, kontakt

 

Spojeni budete s Petrem, který rád pomůže vašemu byznysu.
Telefonicky se s námi můžete spojit od pondělí do pátku v časech 8:00 - 16:30

Říkají o nás

Jsme moc rádi, že jsme vsadili na firmu Next Vision. Pro naši volbu byla rozhodující nejen bezvadná prezentace firmy, její dosavadní zkušenosti a úspěchy u jiných projektů, ale také to, že jsme lidsky nastaveni na stejnou vlnu. Ceníme si toho, že agentura vložila do našeho projektu celé svoje srdce, takže veškerá komunikace od začátku probíhala tak, jako bychom byli všichni kolegové z jedné firmy a nikoliv „jen” obchodní partneři. Z rostoucích výsledků máme radost a dále náš e-shop rozvíjíme společnými silami.

Jitka Mandysová

Fleurop.cz

Říkají o nás

S pomocí týmu Next Vision jsme dosáhli ohromujícího nárůstu konverzí a zisku. Jejich profesionální přístup, pečlivá analýza a strategické rozhodnutí přinesly hotový zázrak :-). Doporučuji všem, kteří hledají skvělého partnera pro PPC správu či SEO.

Tomáš Kalusek

Color Factory s.r.o.

 

Říkají o nás

Chtěl bych vám tímto poděkovat za spolupráci v uplynulém roce i za všechny náměty na zlepšení našeho webu, které hodnotím jako velmi přínosné.

David Luňák

ESET.cz

Říkají o nás

Spolupráce jak s p. Myšákem, tak s celým týmem společnosti Next Vision je nadstandardní a opravdu velice profesionální. Rozhodnutí spolupracovat s p. Myšákem s ohledem na skoro desetiletou spolupráci hodnotíme zpětně velice pozitivně a jsme rádi, že nám vždy pomohl posunout naše podnikání dál. A to v kontextu hledání funkčního řešení s dlouhodobou udržitelností, které zjednodušilo celkovou administraci.

Tomáš Horvát

top-crystal.cz

Říkají o nás

Vzájemné spolupráce s agenturou Next Vision si nesmírně vážíme. Naši důvěru si získali nejen díky rychlosti komunikace a řešení případných problémů, ale hlavně díky spolehlivé a profesionálně odvedené práci. Firma se nám stará o PPC reklamy, remarketing a správu sociálních sítí. Za nás opravdu velká spokojenost a můžeme všem jen doporučit. Během několika let spolupráce jsme se mnohokrát přesvědčili, že se na Next Vision můžeme maximálně spolehnout a dělá nám radost sledovat výsledky naší spolupráce. Jestli hledáte někoho, kdo Vám pomůže dál rozvíjet business, tak jste rozhodně na správné adrese.

Mgr. Jozef Cholp

incomputer.cz

Říkají o nás

Petra Myšáka jsem poznal již před mnoha lety a od té doby využíváme každý měsíc jeho služeb. Velice si cením jeho vstřícného jednání, navrhování vlastních řešení a kvalitně odvedené práce. Petr Myšák a jeho tým již pro nás dělali několik webových stránek a internetových obchodů. Tyto projekty také neustále vylepšují a rozvíjí. Zajišťují pro nás komplexní služby internetového marketingu již mnoho let. Vřele doporučuji!

Lukáš Štursa

levna-koupelna.cz

Říkají o nás

Celkově hodnotím spolupráci s firmou Next Vision nejen jako velmi profesionální, ale i jako velmi úspěšnou a prospěšnou, s velmi solidními náklady na režii a s velkým přínosem pro mou společnost. Ať již v procesu aktivního získávání nových zákazníků, tak i z hlediska dlouhodobého konceptu rozvoje firmy.

MUDr. Václav Kopecký

Vedoucí lékař kliniky EsthetX

Říkají o nás

S Next Vision spolupracujeme téměř dva roky. Pomáhají nám k růstu brandu i výkonu e-shopu skrze facebook reklamy a spolupracujeme i na dalších projektech. Oceňuji rychlost a kvalitu spolupráce.

Concept – chytře vymyšleno pro život

my-concept.cz

Říkají o nás

S firmou Next Vision spolupracujeme téměř tři roky na několika projektech. Za celou dobu mohu pouze potvrdit skvělou komunikaci, individuální profesionální přístup, ale hlavně spolupráci, která přináší výsledky. Aby recenze nevypadala až příliš skvěle, rád bych napsal nějakou negativní věc, ale bohužel-bohudík žádná nebyla.

Igor Step

equil.cz

Říkají o nás

Společnost Next Vision jsme oslovili, aby nám pomohla s akvizicí nových studentů. Petr Myšák se se mnou sešel, vyslechl mě, a na základě toho učinil několik opatření. Už první den po spuštění kampaně mi začali psát noví zájemci a já byl naprosto nadšen. Spolupráce dle mých představ.

Ing. Tomáš Vrbický

Škola Da Vinci

Říkají o nás

S Next Vision spolupracuji již řadu let a zatím velká spokojenost. Pokud hledáte někoho na správu online reklamy, tvorbu grafik a případně i úpravy webových stránek, můžu jen doporučit.

Denis Melas

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů

Pomáhali jsme značkám

Fleurop logo
Concept logo
Logo Vzdušín
KetoFit logo
VŠMVV logo
Remko logo
Wellmall logo
esthetx
Incomputer logo
Zdravýspánek.cz logo
Laser esthetic logo
Jake & James logo
Nature No Tea logo
Bioplace logo
Wooden Hero logo
Silver Republic logo
Tvůj lék logo